12karamazovit

Olen selle postituse juba mõnda aega võlgu olnud. Põhjusel, et lootsin veelkord seda tükki vaatama minna. Aga elu… elu. mis teha.

Igatahes – ausalt öeldes oli mul saalis istudes selline tunne, et keegi on mu peast tüki välja lõiganud ja selle lavale pannud. Täiesti sürr tunne. Muusika ja emotsioonid ja kirg ja vahelduvus ja ausus ja ja ja. I like. See on tänane teater. Liiga palju tänast teatrit on eilne…

Dostojevski. DOSTOJEVSKI. See huvitav tendents, mida tajusime “Testamendi” puhul ja ka Saksas vaadatud “Hamleti” puhul: rääkida sisust. Mitte ümber ja üle ja peale kanda olemasolevat teksti, vaid lahtimõtestada, dekodeerida, fileerida, paljastada teose sisu. 12karamazovis on kõik ja mitte midagi Dostojevskist. Kirg. Surm. Armastus. Painav valu ja kaastunne ja iroonia painava valu ja kaastunde üle. Maadlemine mudaga ja pilvede kaemine mudast. Jah see on elu.

Smeds…. ei karda. Ta teeb. Ilmse naudingu ja pühendumisega. Kas saab öelda, kustmaalt jookseb täiuslik pühendumise piir? Ilmselt mitte; eks see piir juba jooksebki teispool täiusliku pühendumise võimalikkust.

Aga mille nimel siis üldse elada, kui mitte kunsti pärast? teadmise pärast, et me kõik kaome, aga meie sõnad ja  teod jäävad. See on hea tunne. Parim võimalikest.

Ja et…porno on surnud. amen to that. jah sellest räägiti ka “Three Kingdomsis”. aga nii ongi ju. nende inimeste töö ja vaev ja higi ja nende teiste lambalik usk illusiooni...it’s dead. dead dead dead gone and buried.

mulle meeldib teater. in fact, i love it. aga ainult head teatrit. kus ma hüppan oma toolil ja tooliga ja ahhetan, oigan, naeran mürisevalt ja kiljun nagu kümneaastane plikatirts. palun palun palun veel nii.

jah palun.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: